T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ECZACILIK BİRİMİ Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019

ECZACILIK BİRİMİ


Baş Eczacı : Ecz. Yeşim GÜRDAL
Eczacılar:
Depo İlaç:
Ecz. Hurşide GÜREL
Ecz. Bahar AYGEN
Ecz. Melahat TEMİZYÜREK
Sarf Depo:
Ecz. Turgay ARIK
Acil Eczanesi:
Ecz.Nadire ÜNSAL
İskitler Klinik Eczanesi:
Ecz.Bilge GÜNEŞ
Servis Eczanesi:
Ecz. Berrak AYDIN
Ecz. Ayşe KILIÇ
Ecz. Deniz APAK
Ecz. Aylin KURT
Ecz. Güldem ERDEM GÜÇLÜ
Ecz. Tülay ŞİR SOYDAN
Ecz. Erkan ARIBAŞ

Eczane bölümümüz 6 birimden oluşmaktadır.
1-Depo Eczanesi İlaç Bölümü
2-Depo Eczanesi Sıhhi Sarf Bölümü
Bu bölümlerde çalışan arkadaşlarımız,Başeczacı Ömer L. Suiçmez denetiminde, hastanemizde yatan hasta veya hasta yakınlarının, hastalıklarının vermiş olduğu psikolojik sıkıntı yanında birde çoğu hastanelerde olduğu gibi günde 2-3 defa ellerine reçete yazılarak ilaç veya malzemelerin temini peşinde koşturmamaları için; koordineli bir ekip çalışmasıyla tüm ilaç ve sıhhi sarf ihtiyaçlarını temin etmektedir.
Titizlikle yürütülen bu çalışmalar sonucunda,hastanemizdeki tüm klinik ve laboratuarlar görevlerini aksatmadan idame ettirebilmektedir. Bu nedenle kliniklerden veya laboratuarlardan gelen talepler acilen incelenerek, sonuca ulaştırılır.
3-Klinik Eczanesi
Klinik eczacılarımız hastanemizde mevcut 38 klinikte yatan hastalarımızın günlük ilaç ihtiyaçlarını anında temin etmektedir. Eczanemiz kliniklerdeki fazla ilaçları toplayarak kayıt altına almıştır. Hastaya kullanılan ilaçlar anında bilgisayar ortamında hastanın faturasına işlenmektedir. Böylece ilaç kayıpları önlenerek hastanemize mali kaynak oluşturmaktadır. İlaç miatları ve minimum stoklar bilgisayar ortamında takip edilmektedir. Eczanemiz yerleşim planı ve çalışmaları ile tüm denetimlerden tam not alıp,örnek gösterilmektedir.
4-Acil Eczanesi
Eczanemizin 24 saat kesintisiz hizmet verebilmesi için bütün ayarlamaları yapar. Acil ve afet durumlarında olaya anında müdahale edebilecek kapasitede olup, gece acil durumlarda gerekli depolara ve kişilere ulaşılabilecek düzenlemeler yapılmıştır.
5-Ameliyathane Eczanesi
Ameliyathane eczanelerimiz,1.kat ve 2.kat ameliyathanelerimiz içindedir.Steril ortamda bulunan bu iki eczanemizden ilaç ve malzeme ihtiyaçları ameliyathane dışına çıkılmadan anında temin edilmektedir
6-Majistral Eczanesi
Hastanemizde yatan hastalar için kullanılan tüm majistral ilaçları büyük bir titizlikle hazırlayarak,kliniklerin hizmetine sunmaktadır.Özellikle cildiye ve KBB kliniklerine yaptığı bu ilaçlarla büyük destek olmaktadır.
TÜM UZMAN VE DENEYİMLİ EKİBİMİZLE HİZMETİNİZDEYİZ…

Paylaş