T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Prof.Dr.Ö.Taylan Akkaya Hocamızın Çeviri Editörlüğünü yaptığı “Rejyonal anestezi ve ağrı tedavisi için SONOANATOMİ atlası “ isimli kitap yayınlanmıştır. Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019

Prof.Dr.Ö.Taylan Akkaya Hocamızın Çeviri Editörlüğünü yaptığı “Rejyonal anestezi ve ağrı tedavisi için SONOANATOMİ atlası “ isimli kitap yayınlanmıştır.


Hastanemiz Anesteziyoloji ve Reanimasyon / Algoloji Kliniğinden  Prof.Dr.Ö.Taylan Akkaya ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalından Prof.Dr.Ayhan Cömert Çeviri Editörlüğünü yaptığı “Rejyonal anestezi ve ağrı tedavisi için SONOANATOMİ atlası “ isimli kitap yayınlanmıştır. Dr.M.Karmakar ve arkadaşları tarafından yazılan “ Rejyonal anestezi ve ağrı tedavisi için SONOANATOMİ atlası “ isimli değerli kitap yayınlanmıştır. Kitaba hastanemiz Anesteziyoloji ve Reanimasyon / Algoloji Kliniğinden  Prof.Dr.Ö.Taylan Akkaya ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalından Prof.Dr.Ayhan Cömert Çeviri Editörlüğü yapmışlardır. Kitabın bölümlerinin dilimize kazandırılmasında 15 değerli klinisyen katkıda bulunmuştur.

 Hastanemiz Anesteziyoloji ve Algoloji  kliniklerinde  uzun yıllardan beri akut ve kronik ağrı modellerinde Ultrason eşliğinde sinir blokajları ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Algoloji kliniğimizde Ultrason ile yapılan Radyofrekans işlemleri ile kronik ağrılı hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.

Yayınlanan Kitabın bilimsel araştırmalara katkıda bulunması dileği ile…


Paylaş