T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ZİYARETÇİ KURALLARI Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019

ZİYARETÇİ KURALLARI


1. Hastanemizde hasta ziyaretleri, hafta içi 13:30-14:30 ve 17:30-18:30,  Cumartesi, Pazar 13:30-14:30 saatleri arasındadır. Bu saatler dışında hastalarımızın tedavi süreci olumsuz etkileneceğinden ziyaret için ısrar edilmemelidir.
 
2. Hastane içinde 4207 sayılı yasa gereğince sigara içmek yasaktır. Sigara ile ilgili tüm yasal mevzuat şartları uygulanmaktadır.
 
3. Refakatçiler vizit saatlerinde hasta odalarını boşaltmalıdır.
 
4. Hastalarımızın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek (Enfeksiyon) yiyecek, içecek, canlı ya da cansız çiçeklerin getirilmemelidir.
 
5. Özellikli bölümler için (yoğun bakım, yanık ünitesi gibi.) ziyaret ve bilgi edinme, ilgili bölüm girişlerindeki yazılı düzenleme doğrultusunda yapılmalıdır.
 
6. Özellikle çocuklar hasta ziyaretlerine getirilmemelidir.
 
7. Hastane personelinin, diğer hastaların ve ziyaretçilerinin haklarına saygı gösterilmelidir.
 
8. Refakatçi olarak kalan hasta yakınlarının, refakatçi kimliğini yanında bulundurması ve hastaneden ayrılırken kimliği kliniğe teslim etmesi gerekmektedir.
 
9. Hastane malzemelerine zarar vermemelidir.
 
10. Hasta yakınlarına kolay ulaşım için birden fazla telefon numarası verilmesi, tedavi sürecinde sürekli sağlık çalışanları ile iletişim halinde olunmalıdır.
 
11. Yukarıda belirtilen hastane kurallarına uyduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Sözel ya da fiziksel Şiddete Uğrayan sağlık personelinin Hizmetten Çekilme Hakkı vardır.
Sağlık çalışanlarına Şiddet Uygulayanlar Yargılanmak üzere Emniyete ve Savcılığa bildirilecektir.

 
 
 
Paylaş