Organ Nakli
27 Ocak 2021

Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı, Sağlık Bakanlığı Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Programı 2017 yılının Şubat ayında açılmıştır.

İlk naklini ise açıldıktan çok kısa bir süre içinde başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir. 3 yıldır donör çalışmalarını yürüten Organ Bağışı Biriminden sonra Organ Nakli Programı`nın da kurulmasıyla böbrek nakli bekleyen hastalara Ankara`da yeni bir umut yaratılmıştır.

Sağlık Bakanlığı Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ankara`nın en büyük eğitim araştırma hastanesidir. Hastane bünyesinde büyük bir Nefroloji kliniği bulunmaktadır. Nefroloji kliniği 425 diyaliz, 650 transplantasyon hastasını takip eden deneyimli hekim kadrosu ile hizmet vermektedir. 75 makinelik çok gelişmiş bir diyaliz merkezi mevcuttur. Nefroloji alanında yan dal uzmanlık eğitimi verilmektedir. Yoğun bakım servisinde 78 adet ventilatörlü yoğun bakım yatağı mevcuttur.

Böbrek nakli ameliyatlarında "laparoskopik nefrektomi" yöntemiyle (kapalı yöntemle böbrek çıkartma) böbrek çıkarımı yapılmaktadır. Organ nakli programi bu yönüyle Ankara`nin en özellikli organ nakil programlarindan biri olma niteliğini taşımaktadır.

Organ nakli yapılan hastalar tek kişilik odalarda kalmaktadır ve tüm odalarda hastalara özel banyo ve tuvaletler bulunmaktadır.

Hastaların ameliyat sonrası takiplerinin sık yapılabilmesi için, serviste hasta başı monitörleriyle yoğun bakıma benzer takip şartları sağlanmıştır.

Hastaların enfeksiyonlardan korunabilmesi için servise ziyaretçi kabul edilmemektedir. Yalnızca hastanın kendisi ile ilgilenen bir yakini kendisine refakat edebilmektedir.

Hastaların nakil öncesi tüm tetkikleri hastanede ücret ödemeden kısa bir sürede tamamlanmakla birlikte nakil sonrasında nakilli hastalara alanında uzman, deneyimli doktor kadrosu ile süresiz olarak ücretsiz poliklinik ve acil sağlık hizmeti sağlanmaktadır.


Mail adresi: diskapitransplant@gmail.com

Ekibimiz:

Böbrek Nakli Cerrahi Ekibi

Erişkin Nefroloji Ekibi

Prof.Dr. Abdurrahim İMAMOĞLU

Prof.Dr. Mehmet Deniz AYLI

Doç.Dr. Sanem ÇİMEN

Doç.Dr. Ebru GÖK OĞUZ

Doç.Dr. Sertaç ÇİMEN

Doç.Dr. Gülay ULUSAL

Doç.Dr. Alper GÖK

Doç.Dr. Fatma AYERDEN

 

Uz.Dr. Kadir Gökhan ATILGAN

 

Uz.Dr. Tamer SELEN

Anestezi Ekibi

Organ Nakli Koordinatörleri

Uz.Dr. Emine İNCE ARIK

Hasan KOÇ

Uz.Dr. Ceyda ÖZHAN ÇAPARLAR

Birgül ARSLAN ERKUŞ

Uz.Dr. Evginar SEZER

 

Uz.Dr. Fatma ÖZKAN SİPAHİOĞLU

 

 

 

Hemşirelerimiz

 

Aynur TÜRKMENOĞLU

Ayşegül METİNER GÜVEN

 

 

   • WhatsApp Image 2019-12-03 at 09.52.44.jpeg
  • WhatsApp Image 2019-12-03 at 09.52.44 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2019-12-03 at 09.45.33 (1).jpeg
  • WhatsApp Image 2019-12-03 at 09.45.33 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2019-12-03 at 09.45.33.jpeg
  • IMG_5531.JPG