Hasköy Diyaliz Merkezi
30 Temmuz 2020

                                                                   IMG_3413.JPG


  

MERKEZ TANITIM

Sağlık Bakanlığına bağlı Kamu Hastaneleri bünyesinde SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesine bağlı olarak Hasköy Diyaliz merkezimiz 31+1 hemodiyaliz cihaz sayısı ile(  HBsAg+ 2 adet hemodiyaliz cihazı, HCV+ ait 1adet hemodiyaliz cihazı) hizmet vermektedir.

ADRES :Güneşevler Mah. Malazgirt Cad 128.sok no:8 Hasköy ALTINDAĞ/ANKARA

TEL: 0 312 318 69 81

MAİL: iskitlerdiyaliz@gmail.com

MİSYONUMUZ: İnsanın en değerli varlık olduğu bilinci ile çalışarak hasta ve çalışan memnuniyeti ve güvenliği odaklı sunduğumuz hizmeti sürekli artırmak ve her zaman en iyisini hedeflemektir.

VİZYONUMUZ: Dünya standartlarına uygun olarak üst düzey tedavi kalitesi ile son dönem böbrek hastalının yaşam süresini ve yaşam kalitesini yüksek tutmaktır.

TEMEL –İLKE VE DEĞERLER

Evrensellik, insan Odaklı, Tarafsız, Güvenilir, Etik Değerlere Bağlı, Hakkaniyet, Katılımcılık, Dayanışma, Kültürel Değerlere Saygılı, İş Ahlakı, Şeffaflık, Hesap Verebilirlik, Sürdürebilirlik, Kanıta Dayalı, Kalite Ve Verimlilik, Sağlıkta İnovasyon

             Hastanemize ait Hasköy Hemodiyaliz merkezimiz Sağlık Bakanlığı Kalite standartları çerçevesinde hizmet verilmektedir. Merkezimiz İl Sağlık Müdürlüğü tarafından en az yılda iki kez denetime tabi tutulmaktadır

Haftanın 6 günü (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Cumartesi) 07:00-17:00  saatleri arasında hizmet vermektedir. Belirli güzergâhlarda, hasta ulaşım servis hizmetimiz mevcuttur. Ankara içi ikamet eden hastalar; Büyükşehir Belediyesi yada ikamet ettikleri İlçe Belediyelerinin servis araçları ile diyaliz merkezimize ulaşım için destek alabilmektedirler.

Merkezimizden faydalanmak isteyen hastalar eğer başka bir diyaliz merkezinde takipli hemodiyaliz hastası iseler; merkezlerinden alacakları epikriz raporu ile, yeni tanı konulmuş diyaliz hastası ise tanısı konulan hastaneden Nefroloji doktoru ve başhekim onaylı diyaliz raporu ve hastaya ait T.C. nolu resmi kimliği ile merkezimize başvurabilirler. 

Hastalarımızın Nefroloji veya diyaliz harici sağlıkla ilgili sorunları SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesine ilgili polikliniklere konsültasyon edilerek tedavileri sağlanmaktadır.

Tıbbi Hizmetlerimiz

Merkezimizdeki ekibin tecrübesi, yakın takibi, etkin tedavisi ile misyonumuz, vizyonumuz ve temel ilke değerleri benimsemiş yapısı ile hastalarımıza uzun ve kaliteli yaşam sürme avantajını sunmaktayız.

Uygun ve istekli olan her hastamızı Hastanemiz Böbrek Ve nakil Polikliniğine yada ulusal kayıt yapan kendi istedikleri hastanelere yönlendirilerek böbrek nakli kadavra listesine alınması adına bilgilendirilmektedir.

Aylık vizitlere diyetisyen eşlik etmektedir.

Özellikli hastalar için sosyal hizmet uzmanı ile görüşme imkânı sağlanmaktadır.

Diyaliz Hizmetlerimiz

Nefroloji uzmanlarımızın önderliğinde, SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinin temelinde yatan disiplin, çalışkanlık ve özveri ile hastalarımızın takip – tedavilerini yürütmekteyiz. Her ayın başında yapılan kan tahlilleri sonuçlarına göre hastalarımızın tedavileri; Nefroloji uzmanlarımız, diyaliz hekimlerimiz,  diyetisyenlerimiz tarafından düzenlenir, hasta veya hasta yakınlarına gerekli bilgilendirme yapılır. Uzman ekibimizce planlanan tedaviler ve uygulamalar,  tecrübeli diyaliz hemşiresi ve diyaliz teknikerlerimiz tarafından takibi yapılmaktadır.Hastalarımızın diyaliz giriş yöntemi olarak kullandıkları katater ya da fistül ile ilgili problemleri SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinin Girişimsel Radyoloji bölümünde yapılabilmektedir. AV fistül ameliyatlarında hastanemiz bünyesinde tecrübeli ekip tarafından yapılabilmektedir.

Sağlık hizmeti sunumu sırasında hastanın fiziksel, psikolojik ve sosyal mahremiyeti düşünülerek hasta yakınları diyaliz salonlarına alınmamaktadır. Hasta yatakları arasında hasta mahremiyetini sağlayacak perde mevcuttur. Psikiyatri hastaları, hamile, demas, zihinsel engelli v.s. gibi özellikli hasta gruplarında hastanın birinci derece yakını hastanın yanına alınmaktadır.

Her gelişimizde tanı ve tedavi hizmeti verilirken hastaya ait kimlik bilgilerinin doğru tanımlanması ve kimlik doğrulanması yapılarak; doğru hastaya, doğru işlem ve doğru tedavi yapılmasını sağlamak için hastanemizde hasta kabulü T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı veya ehliyet ile yapılır.

Doğru hastaya doğru işlemin yapılmasını sağlamak üzere, diyaliz tedavisi yapılan her hastaya kimlik tanımlayıcı kullanılır.

Teknik Özellikler                                   

Diyaliz salonlarımız; hastalarımızın konforunu arttırmak için, plazma tv, kişiye özel kulaklık gibi özelliklerle donatılmıştır.

Her seans bitiminde makinelerimize iç ve dış dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.


HEMODİYALİZ HASTA BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYINIZ

 

                                                                                               HEMODİYALİZ NEGATİF HASTA SALONLARI 

                                     

                                                                                                      
                                                                                          HEMODİYALİZ HASTA VE REFAKATÇİ BEKLEME SALONU 

                                                    
                                                                                                                      HEMODİYALİZ HBSAG(+) SALONU


                                                 

Adres: Güneşevler Mah. Malazgirt Cad 128.sok no:8 Hasköy Semt Polikliniği-Hemodiyaliz Merkezi

Tel: 0312 318 69 81