HASKÖY SEMT POLİKLİNİĞİ
21 Ocak 2020

haskoy-pol2.JPG

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Hasköy semt polikliniği 2002 yılından bu güne kadar poliklinik odalarında pek çok hastaya hizmet sunmaktadır. Hedefimiz hizmeti mümkün olduğu kadar hastalarımıza  yakınlaştırmak ve ana hastanelerdeki yığılımı azaltmak suretiyle mükemmeli yakalamaktır.


HASKÖY SEMT POLİKLİNİĞİNDE SUNULAN  SAĞLIK HİZMETLERİ
DAHİLİYE – 1 –
DAHİLİYE – 3 –
GENEL CERRAHİ
ÇOCUK
CİLDİYE
GÖZ
FİZİK
GÖGÜS
KBB
PSİKİYATRİ
LABORATUAR
ROTGEN
ULTRASON
SFT
KONTROL
DAHİLİYE – 3 POLİKLİNİĞİ :
Haftalık rotasyonla gelen uzman ve deneyimli hekimler tarafından yürütülüyor. Bölgede yaşlı nüfusun çok olması nedeniyle hasta sayısı gittikçe artmaktadır
DAHA İYİ HİZMET İÇİN DEĞİŞİYORUZ GELİŞİYORUZ YENİLENİYORUZ..
GENEL CERRAHİ POLİKLİNİĞİ:


DAHİLİYE -1- POLİKLİNİĞİ:

DAHİLİYE -3- POLİKLİNİĞİ:
Haftalık rotasyonla gelen uzman hekimler tarafından yürütülüyor.

ÇOCUK HASTALIKLARI POLİKLİNİĞİ:
CİLDİYE POLİKLİNİĞİ:
GÖĞÜS POLİKLİNİĞİ:
Haftalık rotasyonla gelen uzman hekimler tarafından yürütülüyor.
Ayrıca SFT Yapılmaktadır.

FİZİK TEDAVİ POLİKLİNİĞİ:
Haftalık rotasyonla gelen uzman ve deneyimli hekimler tarafından yürütülmektedir. nüfusun çok olması nedeniyle hasta sayısı gittikçe artmaktadır. Romatizmal eklem hastalıklar, diskopatiler, Osteoporoz, inme ve spastik özürlü hastalar gibi pek çok hastaya hizmet verilmektedir.
PSİKİYATRİ POLİKLİNİĞİ:
Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinden rotasyonla gelen uzman ve deneyimli hekimler tarafından yürütülmektedir. Hasta sayısı her geçen gün artmaktadır.
HEMŞİRE :
Sorumlu Hemşiremizle birlikte Tansiyon ölçümü, EKG çekimi, kan alma ve gerekli durumlarda damar yolu açma ve enjeksiyon İşlemleri mevcut üç hemşire tarafından yürütülmektedir.
LABORATUAR:
İki Laboratuar teknisyeni tarafından işler yürütülmektedir. İdrar tahlili şeker tahlili yapılıyor. sonuçları hastaya verilir.alınan kanlar Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesindeki ilgili laboratuara ayrımı yapılarak sonuçlar aynı gün ilgili hekimin bilgisayarında görülebilmektedir.
POLİKLİNİĞE AİT YENİ YAPILANMALAR
ULTRASON CİHAZI : Başhekimlik ve radyoloji şefliğinin destekleri ile polikliniğimize bir ultrason cihazı konulmuştur.Poliklinik hizmetleri sunulurken , doktor muayenesinin ultrasonla desteklenmesi, hem doktor hem de hasta açısından tatminkar ve verimli olmuştur. Hasta sayımız artmaktadır.

FAALİYETLER
Bilgisayarlı otomasyon sistemine geçilmesi nedeniyle, bazı poliklinik hizmetlerinde çalışan personele yeniden görev dağılımı yapılarak ,daha verimli olmaları sağlanmıştır. Ayrıca bu personel kendi aralarında rotasyon yaptırılarak, hizmetin aksamadan yürümesi amaçlanmıştır.
Laboratuar Otomasyonu Sistemi 2007 nin son günlerinde devreye girmiştir. Tetkik istemi ve sonuç alınması hastanın kendi doktoru tarafından yapılmakta ve hastanın sonuç kağıdı dolaştırmasına gerek kalmadan daha sağlıklı bir iletişim sağlanmaktadır.
İŞLEYİŞLE İLGİLİ FAALİYETLER
OTOMASYON VE BARKOD SİSTEMİ :
Polikliniğe gelen her hasta veya hasta yakını, girişteki üç adet bankodan gitmek istediği doktora ait sıra numarası belirten barkodunu almaktadır. Bu işlem sadece 2 dakika sürmektedir. Bu hasta aynı zamanda doktorun bilgisayarında da belirmektedir.
Barkoduyla birlikte doktoruna gelen hastanın muayene işlemi bittikten sonra, eğer gerekiyorsa başka bir uzman doktora bilgisayardan konsültasyon istenerek ,hastanın işleri kolaylaştırılmaktadır.
Hastadan tetkik istenecek ise doktor bilgisayardan gerekli testleri işaretleyecek ve hastayı Bilgi İşleme yönlendirecektir. ( kan alma ünitesi)
Yine hastaya ait sonuçları doktor bilgisayarında görecek ve değerlendirerek hastasına verecektir.
Bölgemizin İmar durumu Kentsel Dönüşüm Projesi aşamasında olduğu için Her açılan yeni poliklinik ile müracaat eden toplam hasta sayısının gün geçtikce arttığı dikkati çekmektedir.

ADRESİMİZ : Güneşevler Mahallesi 128. Sokak No: 8 Altındağ/ANKARA

calisma-saatleri.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                                                   IMG_3413.JPG

 Türkiye’nin Sağlık Bakanlığına bağlı Kamu Hastaneleri bünyesinde  diyaliz merkezlerinin önde gelen kuruluşu olan SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesine bağlı olarak  Hasköy Diyaliz merkezi, yetkin personeli ile  SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi poliklinikleri desteğiyle birlikte, HBs 2, HCV 2 toplamda 31 hemodiyaliz makinesi ile hizmet vermektedir. 

                                                                                               HEMODİYALİZ NEGATİF HASTA SALONLARI 

                                        
                                                                                                      
                                                                                          HEMODİYALİZ HASTA VE REFAKATÇİ BEKLEME SALONU 

                                                    
                                                                                                                      HEMODİYALİZ HBSAG(+) SALONU


VİZYON

Sağlıklı hayat tarzının benimsendiği ve herkesin sağlık hizmetine en kolay eriştiği, Uzmanlık eğitimi, araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda ulusal düzeyde liderliğe ulaşmak ve güvenilir sağlıklı yaşam ortağı olmak.

MİSYON

İnsan merkezli yaklaşımla birey ve toplum sağlığını en üst düzeyde korumak, sağlık sorunlarına zamanında uygun ve etkili çözümler sunarak,  etik ilkelerden ödün vermeden bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden; hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı, uluslararası kalite standartlarında hizmet vermek.

Nefroloji uzmanlarımızın önderliğinde, SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinin temelinde yatan disiplin, çalışkanlık ve özveri ile hastalarımızın takip – tedavilerini yürütmekteyiz. Her ayın başında yapılan kan tahlilleri sonuçlarına göre hastalarımızın tedavileri; nefroloji uzmanlarımız, diyaliz hekimlerimiz, uzman diyetisyenlerimiz tarafından düzenlenerek,hasta veya hasta yakınlarına anlatılarak paylaşılır. Ay boyunca, düzenlenmiş tedavi ve uygulamalar güler yüzlü, hasta takiplerinde yakın ilgili, uzman hemşire kadromuzca yürütülmektedir.

Hastalarımızın diyaliz giriş yöntemi olarak kullandıkları katater ya da fistül ile ilgili problemleri SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinin Girişimsel Radyoloji bölümü ile görüşülerek giderilmeye ve yine yeni fistül oluşumu işlemleri hastanemiz bünyesinde görüşülerek yaptırılmaya çalışılmaktadır.

Merkezimizden faydalanmak isteyen hastalar eğer başka bir merkezde takipli hemodiyaliz hastası iseler; merkezlerinden alacakları epikriz raporu ile veya yeni tanı böbrek hastaları iseler SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi Nefroloji bölümünde muayene olduktan sonra alacakları rapor ile merkezimize başvurabilirler. 

Hastalarımızın Nefroloji veya diyaliz harici sağlıkla ilgili sorunları SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesine ilgili poliklinikleri ile görüşülerek giderilmeye çalışılmaktadır.

Tıbbi Hizmetlerimiz

Merkezimizdeki ekibin tecrübesi, yakın takibi, etkin tedavisi ve hastaneye yatışın kolay olması nedeniyle, takipli hastalarımıza uzun ve kaliteli yaşam sürme avantajını sunmaktayız.

Uygun ve istekli olan her hastamız böbrek nakli kadavra listemize alınmaktadır.

SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi'ndeki tüm bölümlerde 24 saat kesintisiz hizmet verilmesi; hastalarımızın diyaliz sırasında ve sonrasında yaşayabilecekleri sağlık problemlerine anında müdahale edilerek, tedavilerini güven içinde sürdürmelerine olanak sağlar.

Sosyal Hizmetlerimiz

Aylık vizitlere diyetisyen eşlik etmektedir.

Özellikle hastalar için sosyal hizmet uzmanı ile görüşme imkânı sağlanmaktadır.

Diyaliz Hizmetlerimiz

Haftanın 6 günü (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Cumartesi) 07:00-17:00  saatleri arasında hizmet vermektedir. Belirli güzergâhlarda, hasta ulaşım servis hizmetlerimiz mevcuttur.

Sağlık hizmeti sunumu sırasında hastanın fiziksel, psikolojik ve sosyal mahremiyeti düşünülerek hasta yakınları diyaliz salonlarına alınmamaktadır. Çocuk hastalar, madde bağımlıları, hamileler gibi özellikli hasta gruplarında hastanın birinci derece yakını hastanın yanına alınmaktadır.

Teknik Özellikler

Diyaliz salonlarımız; hastalarımızın konforunu arttırmak için, plazma tv, kişiye özel kulaklık gibi özelliklerle donatılmıştır.

Her seans bitiminde makinelerimize  iç ve dış  dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Su sistemimiz en son teknolojiye uygundur. 

                                                 

Adres: Güneşevler Mah. Malazgirt Cad 128.sok no:8 Hasköy Semt Polikliniği-Hemodiyaliz Merkezi

Tel: 0312 596 20 00/565