TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ
09 Nisan 2019

1tIMG_5727.jpg
TOPLUM RUH SAĞLIĞI HİZMETİ NEDİR?
Günümüz ruh sağlığı politikaları, hastane temelli uygulamalardan toplum temelli uygulamalara doğru değişmektedir. Bu şekilde hastalar bulundukları ortamda tedavi hizmetlerini alabilmektedir.
Toplum temelli ruh sağlığı hizmetleri sayesinde ruhsal rahatsızlığı olan kişilerin tedavi hizmetlerini düzenli olarak almaları, günlük hayatlarını sürdürmeleri ve rehabilitasyonu için girişimlerde bulunulması sağlanmaktadır.
TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ NEDİR?
Toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde ağır ruhsal bozukluğu olan (bilişsel, yönetsel ve sosyal beceri alanlarındaki yıkıcı etkisi nedeniyle yeti yitimi ile giden şizofreni ve benzeri psikotik bozukluklar ve duygudurum bozuklukları gibi kronik ruhsal hastalıklar) hastalara, psikososyal destek hizmetlerinin verilmesi, takip ve tedavilerinin gerektiğinde evde sağlık hizmetleri uygulamasına entegre bir şekilde yaşadıkları ortamda sunulabilmesi, sosyal rehabilitasyonlarının sağlanabilmesi için Sağlık Bakanlığı’na ait yataklı sağlık tesislerine bağlı olarak faaliyet gösteren merkezlere toplum ruh sağlığı merkezi denir.
ANKARA DIŞKAPI TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ
tIMG_5739.JPG

tIMG_5754.JPG
İletişim: (0 312) 3186612
Adres: Kavacık Subayevleri MahallesiŞehit Ömer Halisdemir Caddesi 97/A Keçiören/ANKARA

2013-2014 yılı TRSM faaliyetleri : 2013 yılının Eylül ayından itibaren : Resim ( temel eğitim, kara kalem , desen , pastel boya , kuru boya ) Müzik ( Türk halk müziği , klasik gitar ) ve iletişim kursları verilmiştir .Yıl sonu etkinlikleri çerçevesinde mayıs ayında yapılan resim sergisinde , hastalar tarafından yapılan resimler sergilenmiştir .

TRSM 2014-2015 YILI UYGULAMALI EĞİTİM PROGRAMLARI :
Eylül Ayının 2. haftasınsan itibaren , haftanın beş günü boyunca ; Resim ( temel eğitim, sulu boya , yağlı boya , guaj ) , kolaj , Müzik , satranç

Etiketler: : trsm yönerge dışkapı trsm trsm yönetmelik dışkapı toplum ruh sağlığı merkezi toplum ruh sağlığı merkezi çalışma prensipleri genel uyum ve teori eğitimi toplum ruh sağlığı merkezi toplum ruh sağlığı merkezi yönerge toplum ruh sağlığı merkezi nedirkurslarına ve çok yönlü ergoterapik çalışmalara başlanması kararlaştırılmıştır .

İletişim: (0 312) 3186612
Adres: Kavacık Subayevleri MahallesiŞehit Ömer Halisdemir Caddesi 97/A Keçiören/ANKARA

 calisma-saatleri.jpg