AR-GE VE PROJE BİRİMİ
29 Eylül 2023

Formlar:

 

Ar-Ge ve Proje Birimi Sorumlusu: 

HATİCE AKKAYAOĞLU
GÖZDE DERİN ULAŞAN

Ar-Ge ve Proje birimimiz 01.01.2016 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlamıştır.

Ar-Ge ve Proje Biriminin Amacı: Birimimiz Proje yönetimi, Ar-Ge, İnovasyon, Ulusal ve uluslararası hibe mekanizmaları, sağlık sektörüne sağlanan destekler vb hakkında personelimize yönelik bilgilendirme ve danışmanlık sunmak, bu konularda farkındalık kazandırmak, yenilikçi fikir ve çabaları olanları bu çalışmalara kanalize etmek amacındayız. Bu çerçevede proje tasarımı ve yönetimi bilgileri, ulusal ve uluslararası hibe çağrıları e-posta aracılığıyla personelimizle paylaşılacaktır.

Hastanemiz yöneticiliğinin yürütücü olduğu/olacağı tüm projelerin arşivi ve koordinasyonu Ar-Ge ve Proje biriminde toplanacaktır.

DANIŞMANLIK, KONUŞMACI VE DİĞER HİZMETLER İÇİN BAŞVURU USULLERİ

 

 • 1-DANIŞMANLIK, KONUŞMACI VE DİĞER HİZMETLER İÇİN TALEP FORMU: (Kurumumuza Ait-Kurumun resmi sitesi/Birimler/Ar-Ge ve Proje Birimi), EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE DOLDURULMALI VE FİRMANIN KAŞE VE İMZASI OLMALI (1 ADET),

 

 • 2-SÖZLEŞME: SÖZLEŞMELERDE HER SAYFADA HİZMET TALEP EDİLEN KURUMUMUZ PERSONELİNİN VE FİRMA YETKİLİSİNİN PARAFI OLMALI(2-3 ADET),

   

 • 3-ÜST YAZI: TALEP İLE İLGİLİ OLARAK HASTANE BAŞHEKİMLİĞİNE YAZILMIŞ FİRMA YETKİLİSİ TARAFINDAN İMZALANIP KAŞELENEN  ÜST YAZI (1 ADET)

         AR-GE VE PROJE BİRİMİNE (Mevki Yerleşkesi Sağlık Kurulu Üst Katı)  İLETİLMELİDİR.(İLGİLİ TOPLANTIDAN EN AZ İKİ HAFTA ÖNCE) 

   

 • ÖNEMLİ NOT: BAŞVURULARINDA ISLAK İMZA VE KAŞE KULLANMAYAN KURUM YADA KURULUŞLAR  İŞ VE İŞLEMLERİNDE E-İMZA KULLANDIKLARINI BİLDİREN TAAHÜTNAME  GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE BELGELER DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR.

 

İletişim Bilgileri:

Mevki Binası Ar-Ge ve Proje Birimi

Tel: 0 312 310 35 36  Dahili: 1189

E posta: argeprojebirimi@gmail.com

Faydalı Linkler:

http://www.ab.gov.tr/index.php?p=49874&l=1

http://www.ankaraka.org.tr/tr/

http://erasmusplusols.eu/

http://www.sagem.gov.tr/daireler/egitim_ve_proje/arge/Default.aspx

http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/akademik/ulusal-destek-programlari

http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/kamu/ulusal-destek-programlari

http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilimsel-etkinlik/etkinlik-duzenleme-destekleri

http://www.h2020.org.tr/

http://sagm.sanayi.gov.tr/ServiceDetails.aspx?dataID=108

http://www.ttgv.org.tr/tr

http://cordis.europa.eu/projects/home_en.html

 

 

                                                           

Faaliyetlerimiz:

 • 5 Ocak 2016 tarihinden itibaren Sosyal Hizmet Uzmanı ve AB Uzmanı Mustafa Doğan Ar-Ge Proje Birimini kurmak ve çalışmaları yürütmek üzere görevlendirilmiştir.
 • 3-4 Mart 2016 tarihinde Ar-Ge ve Proje personelleri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Ulusal ve Uluslararası Ar-Ge Destek Programları ve Proje Önerisi Eğitimi”ne katılmışlardır.
 • 7-8 Mart 2016 tarihleri arasında Ar-Ge çalışmaları ve hibe programları ile ilgili Ankara Kalkınma Ajansı, Türkiye İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ulusal Ajans(UA) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) gibi kurum ve kuruluşlarla görüşmeler ve toplantılar yapılmıştır.
 • 25 Mart 2016 tarihinde hastanemiz bünyesinde Ar-Ge ve Proje Birimi koordinasyonuyla “AB Çerçeve Programları Horizon 2020”eğitimi Ulusal İrtibat Noktası Uzmanı tarafından gerçekleştirilmiştir.
 • 25-26 Nisan 2016 tarihlerinde hastanemiz bünyesinde 2 tam günlük “Proje Döngüsü Yönetimi I (PCM)” eğitimi Ar-Ge ve Proje Birim Sorumlusu Mustafa DOĞAN tarafından gerçekleştirilmiştir.
 • 01-29 Nisan 2016 tarihlerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının 2016 Kosova Yılı Programı kapsamında “Türkiye ve Kosova Sağlık Personelleri Arası Bilgi ve Deneyim Paylaşımı” projesi için hastanemiz ortaklığında başvuru hazırlıkları yapıldı ve başvuru gerçekleştirilmiştir.
 • 01-29 Nisan 2016 tarihlerinde Ankara Kalkınma Ajansı 2016 yılı Teknik Destek programına ‘Sağlık Hukuku Eğitimi’ projesi için başvuru hazırlıkları yapıldı ve başvuru gerçekleştirilmiştir.
 • 06 Mayıs 2016 tarihinde hastanemiz bünyesinde Ar-Ge ve Proje Birimi koordinasyonuyla “TİKA’nın sağlık alanında yaptığı uluslararası çalışmalar” konulu eğitim C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Uzmanı tarafından gerçekleştirilmiştir.
 • 24 Mayıs 2016 tarihinde Ar-Ge ve Proje personelleri “AB Programlarına Katılımın Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen konferansa katılımı sağlanmıştır.
 • 27 Mayıs 2016 tarihinde hastanemiz bünyesinde Ar-Ge ve Proje Birimi koordinasyonuyla “Ulusal Ajans (Erasmus+) desteklerinden nasıl yararlanabiliriz?” konulu eğitim Ulusal Ajans (Erasmus+) Uzmanı Gül ÖZCAN tarafından gerçekleştirilmiştir.
 • 13-24 Haziran 2016 tarihleri arasında Ankara Kalkınma Ajansı 2016 yılı Teknik Destek programı kapsamında desteklenmesi uygun bulunan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi yükleniciliğinde ‘Sağlık Hukuku Eğitimi’ verilmiştir. Eğitim sonunda hastanemiz personeli 50 katılımcıya katılım sertifikası verilmiştir.
 • 26-28 Eylül 2016 tarihlerinde ANKARA 2. BÖLGE KHB Teknik Destek projelendirme çalışmaları
 • 28 Eylül 2016 tarihinde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent Enstitüsü Uzmanı tarafından  ”Sağlık Alanında Fikri Mülkiyet” konulu konferans, hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirildi.
 • 3-4 Ekim 2016 tarihlerinde Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi(PCM) II gerçekleştirildi.
 • 28 Ekim 2016 tarihinde Başbakanlık Yatırım ve Tanıtım Destek Ajansı tarafından ”Yaşam Bilimleri Sektör Analizi”konulu bilgilendirme ve tanıtım konferansı gerçekleştirildi.
 • 01-03 Kasım 2016 tarihleri arasında Ankara 2. Bölge KHB Ar-Ge Ve İnovasyon Çalışmaları gerçekleştirildi.
 • 13-20 Şubat 2017 tarihinde ‘Yalın Hastane Uygulamaları Danışmalığı ve Eğitici Eğitimi’ gerçekleştirildi. Eğitim sonunda 29 katılımcıya katılım Sertifikası veridi.
 • 12 Eylül 2017 tarihinde Ar-Ge ve Proje Birim Sorumlusu olarak Banu CİHAN ERDOĞAN görevlendirildi.
 • 30-31 Ekim 1 Kasım ve 13-14 Kasım 2017 tarihinde ‘Sağlık Personeline Yönelik Eğitici Eğitimi’ gerçekleştirildi. Eğitim sonunda 39 katılımcıya katılım Sertifikası veridi.
 • 14 Aralık 2017 tarihinde Ankara Kalınma Ajansı Teknik Destek programı kapsamında yazdığımız “Sürekli İyileştirme Eğitimleri ile Verimli Sağlık Hizmetleri” konulu projemiz Ankara Kalınma Ajansına teslim edildi.