HASTANE TELEFON SANTRALİ
26 Mayıs 2021

HASTANEMİZ SANTRALİNİN GÖREVİ

Hastanemizin santrali hasta yakınlarının, sağlık ve idari personelinin hastane iç ve dış tüm aramalarını, bağlayarak  iletişimin kesintisiz olmasını sağlar. Gerekli durumlarda birimleri birbirleri ile irtibatlar. Buna ek olarak SANTRAL standart bilgi donanımı ile hastaları bir çok konuda (Bilgileri dahilinde)  bilgilendirirken, Hastane çalışanlarının sordukları soruları cevaplayarak içerden ve dışarıdan arayan herkesin işini kolaylaştırır.
Hastanemize bağlı çalışan; Mevki polikliniği, Akyurt hastanesi, Hasköy semt polikliniği, Anıttepe semt polikliniği , Şentepe ve Merkez Poliklinikleri arasında iletişim işlerini yürütür.

Hastanemizin tatil ve akşam mesai çalışmalarında icap nöbetçilerini bağlar
Hastane içi ve dışında ulaşılamayan personellerin gerekli durumlarda özel telefonlarından iletişim sağlar. Yönetim birimi dışında kalan bütün harici aramalarına aracılık eder.
Hastane içerisinde yerinde bulunamayan yada acil olarak ulaşılması gereken personel, hasta ve hasta yakınlarını anons edilerek bilgilendirilmesinde aracı olur.
Hastanemiz Kan Bankasından ihtiyaç üzerine verilen kan grubu anonslarını yaparak, hastanemizde yatan hastalarımıza kan bulması için yardımcı olur.
Santralimiz, hastalarımızla yakınlarının arasındaki iletişimi sağlar ve hastalarının durumunu merak eden hasta yakınlarının bilgi alması için yardımcı olur.
Hastanemiz servis ve yoğun bakımlara yatırılacak hastalara ulaşmak isteyen doktor, hemşire ve sekreterlere iletişimi sağlamaları için aracı olur.
Santralimiz 7/24 her türlü resmi tatil, bayramlar, özel günler dahil olmak üzere aralıksız bütün iletişimi sağlamakta ve her türlü halkla ilişkiler faaliyetlerinde de rol oynamaktadır.

‘SANTRAL HASTANEMİZİN DIŞA AÇILAN YÜZÜDÜR’

Santralde Kullanılan Ekipmanlar;
-6 Adet Konsol(görüşme telefonu)
-Anons Cihazı
-Bilgisayar (personellerin özel iletişim bilgileri için)

Hastane Santralimiz Çalışan İsim Listesi:

Gündüz ÖZCAN (V.H.K.İ.) Santral Sorumlusu

Savaş AVCI

Münevver ŞAHİN

Selim TÜRKAN

Orhan İNCEDERE

Ramazan ÖZKAN

Nuri ATICI

Sercan KAYA

Sadık KAVRAZLI

 

MEVKİ SANTRAL

Gülizar ADIGÜZEL

Duran YILDIRIM