T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Hasköy Diyaliz Merkezi Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019

Hasköy Diyaliz Merkezi


                                                                   IMG_3413.JPG

 Türkiye’nin Sağlık Bakanlığına bağlı Kamu Hastaneleri bünyesinde  diyaliz merkezlerinin önde gelen kuruluşu olan SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesine bağlı olarak  Hasköy Diyaliz merkezi, yetkin personeli ile  SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi poliklinikleri desteğiyle birlikte, HBs 2, HCV 2 toplamda 31 hemodiyaliz makinesi ile hizmet vermektedir. 

                                                                                               HEMODİYALİZ NEGATİF HASTA SALONLARI 

                                        
                                                                                                      
                                                                                          HEMODİYALİZ HASTA VE REFAKTÇİ BEKLEME SALONU 

                                                    
                                                                                                                      HEMODİYALİZ HBSAG(+) SALONU


VİZYON

Sağlıklı hayat tarzının benimsendiği ve herkesin sağlık hizmetine en kolay eriştiği, Uzmanlık eğitimi, araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda ulusal düzeyde liderliğe ulaşmak ve güvenilir sağlıklı yaşam ortağı olmak.

MİSYON

İnsan merkezli yaklaşımla birey ve toplum sağlığını en üst düzeyde korumak, sağlık sorunlarına zamanında uygun ve etkili çözümler sunarak,  etik ilkelerden ödün vermeden bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden; hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı, uluslararası kalite standartlarında hizmet vermek.

Nefroloji uzmanlarımızın önderliğinde, SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinin temelinde yatan disiplin, çalışkanlık ve özveri ile hastalarımızın takip – tedavilerini yürütmekteyiz. Her ayın başında yapılan kan tahlilleri sonuçlarına göre hastalarımızın tedavileri; nefroloji uzmanlarımız, diyaliz hekimlerimiz, uzman diyetisyenlerimiz tarafından düzenlenerek,hasta veya hasta yakınlarına anlatılarak paylaşılır. Ay boyunca, düzenlenmiş tedavi ve uygulamalar güler yüzlü, hasta takiplerinde yakın ilgili, uzman hemşire kadromuzca yürütülmektedir.

Hastalarımızın diyaliz giriş yöntemi olarak kullandıkları katater ya da fistül ile ilgili problemleri SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinin Girişimsel Radyoloji bölümü ile görüşülerek giderilmeye ve yine yeni fistül oluşumu işlemleri hastanemiz bünyesinde görüşülerek yaptırılmaya çalışılmaktadır.

Merkezimizden faydalanmak isteyen hastalar eğer başka bir merkezde takipli hemodiyaliz hastası iseler; merkezlerinden alacakları epikriz raporu ile veya yeni tanı böbrek hastaları iseler SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi Nefroloji bölümünde muayene olduktan sonra alacakları rapor ile merkezimize başvurabilirler. 

Hastalarımızın Nefroloji veya diyaliz harici sağlıkla ilgili sorunları SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesine ilgili poliklinikleri ile görüşülerek giderilmeye çalışılmaktadır.

Tıbbi Hizmetlerimiz

Merkezimizdeki ekibin tecrübesi, yakın takibi, etkin tedavisi ve hastaneye yatışın kolay olması nedeniyle, takipli hastalarımıza uzun ve kaliteli yaşam sürme avantajını sunmaktayız.

Uygun ve istekli olan her hastamız böbrek nakli kadavra listemize alınmaktadır.

SBÜ Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesi'ndeki tüm bölümlerde 24 saat kesintisiz hizmet verilmesi; hastalarımızın diyaliz sırasında ve sonrasında yaşayabilecekleri sağlık problemlerine anında müdahale edilerek, tedavilerini güven içinde sürdürmelerine olanak sağlar.

Sosyal Hizmetlerimiz

Aylık vizitlere diyetisyen eşlik etmektedir.

Özellikle hastalar için sosyal hizmet uzmanı ile görüşme imkânı sağlanmaktadır.

Diyaliz Hizmetlerimiz

Haftanın 6 günü (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Cumartesi) 07:00-17:00  saatleri arasında hizmet vermektedir. Belirli güzergâhlarda, hasta ulaşım servis hizmetlerimiz mevcuttur.

Sağlık hizmeti sunumu sırasında hastanın fiziksel, psikolojik ve sosyal mahremiyeti düşünülerek hasta yakınları diyaliz salonlarına alınmamaktadır. Çocuk hastalar, madde bağımlıları, hamileler gibi özellikli hasta gruplarında hastanın birinci derece yakını hastanın yanına alınmaktadır.

Teknik Özellikler

Diyaliz salonlarımız; hastalarımızın konforunu arttırmak için, plazma tv, kişiye özel kulaklık gibi özelliklerle donatılmıştır.

Her seans bitiminde makinelerimize  iç ve dış  dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

Su sistemimiz en son teknolojiye uygundur. 

                                                 

Adres: Güneşevler Mah. Malazgirt Cad 128.sok no:8 Hasköy Semt Polikliniği-Hemodiyaliz Merkezi

Tel: 0312 596 20 00/565

Paylaş