T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi

TUEK Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019

TUEK


TUEK ÜYELERİ

Başkan: Prof.Dr. Murat ALPER

Baş. Yrd.: Prof.Dr. S. İbrahim AKDAĞ

Üye: Prof. Dr. Rüçhan ERGÜN

Üye: Doç. Dr. Emel ÇADALLI TATAR

Üye: Doç. Dr. Sadık AÇIKEL

Üye: Doç. Dr. K. Bora YILMAZ

Üye: Doç. Dr. K. Jülide ERGİL

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIPTA UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNERGESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

TUEK Kararları


SAĞLIK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

TIPTA UZMANLIK EĞİTİM KURULU BAŞKANLIĞI

KARAR TARİHİ: 26.04.2017

  KARAR NO: 5

              1- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Zeynep Gizem EMİR’ in TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

2- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Sena GERÇEK CİVELEK’ in TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

3- Aile Hekimliği SAHU asistanlarından Dr. Başak GÜNER’ in TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

4– Aile Hekimliği SAHU asistanlarından Dr. Şule ERCAN’ ın TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

            5- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Deniz GÜRKAN’ ın TDUY gereğince yapması gereken 5 (beş) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonunu 5 ay süreyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

           

6- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Esra DOĞAN’ ın TDUY gereğince yapması gereken 5 (beş) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonunu 5 ay süreyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

7- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Merve KOÇ’ un TDUY gereğince yapması gereken 5 (beş) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonunu 5 ay süreyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

8- Acil Tıp Kliniği asistanlarından Dr. Özge ÖZTEKİN’ in TDUY gereğince yapması gereken 2 (iki) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonunu 2 ay süreyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

            9- 05.10.2015 – 26.01.2016 tarihleri arasında İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile Hekimliğinde uzmanlık eğitimi almış olan ve 18. 07. 2016 tarihinde Hastanemiz Aile Hekimliğine asistan olarak atanan Dr. İsmail ŞEN’ in İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki eğitiminde yapmış olduğu 3 ay 20 gün süreli (06.10.2015 -26.01.2016) İç Hastalıkları rotasyonunu şu anda TDUY gereğince yapması gereken İç Hastalıkları rotasyonuna 3 (üç) ayının sayılarak 1 (bir) aylık süresinin Hastanemizde tamamlatılmasına ve ayrıca üç aylık asistanlık eğitiminin şimdiki asistanlık  eğitimine sayılması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

           10-06.07.2015 – 04.01.2016 tarihleri arasında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimi alan ve 2016 TUS’ u ile 28.03.2017 tarihinde Hastanemiz Aile Hekimliğine asistan olarak göreve başlayan Dr. Zeynep KESKİNKILIÇ’ ın Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalındaki eğitimini şu anda TDUY gereğince yapması gereken 5 (beş) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonuna ve asistanlık süresine sayılması için izin talebi oy birliği ile uygun görülmüştür.

KARAR TARİHİ: 12.04.2017 

       KARAR NO: 4/11

1- Hastanemiz Beyin Cerrahisi Kliniğinde Eğitim ve İdari Sorumlusu olarak görev yapan Prof. Dr. Behzat Rüçhan ERGÜN’ ün 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

2- Hastanemiz Dahiliye Kliniğinde Eğitim ve İdari Sorumlusu olarak görev yapan Prof. Dr. Dr. Seyit İbrahim AKDAĞ’ ın 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

3- Hastanemiz Kulak Burun Boğaz  Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapan Prof. Dr. Güleser SAYLAM’ ın 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

4- Hastanemiz Kulak Burun Boğaz  Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapan Doç. Dr. Emel ÇADALLI TATAR’ ın 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

5-  Hastanemiz Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapan Doç. Dr. Derya ÖZKAN’ ın 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

6-  Hastanemiz Anestezi ve Reanimasyon Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapan Doç. Dr. Jülide ERGİL’ in 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

7-  Hastanemiz Cildiye Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapan Doç. Dr. Selda Pelin KARTAL’ ın 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

              8- Hastanemiz Psikiyatri  Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapan Doç. Dr. Kadir ÖZDEL’ in 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

9- Hastanemiz Üroloji Kliniğinde Eğitim Görevlisi olarak görev yapan Doç. Dr. Ufuk ÖZTÜRK’ ün 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

10- Hastanemiz Üroloji  Kliniğinde Başasistan  olarak görev yapan Uzm.. Dr. Sertaç ÇİMEN’ in 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

11- Hastanemizde Eğitim Kordinatörlüğünde görev yapan Tıbbi Teknolog Fatma ERDURAN’ ın 12 – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Eğitici Kursu (TUEK)’na katılım için gerekli eğitim giderlerinin (yol, konaklama yevmiye ve kurs bedeli ) Hastanemiz Döner Sermayesi tarafından karşılanması talebi incelenmiştir.

Adı geçenlerin talebi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Kurulu  kararı ile uygun görülmüştür.

KARAR TARİHİ: 03.04.2017

 KARAR NO: 3

             1- Psikiyatri Kliniği asistanlarından Dr. Başak ÖRNEK’ in TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Çocuk Psikiyatri rotasyonunu 4 ay süreyle Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

2– Radyoloji  Kliniği asistanlarından Dr. Hüseyin COŞKUN’ un TDUY gereğince yapması gereken 2 (iki) aylık Nükleer Tıp  rotasyonunu 2 ay süreyle Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

              3- Radyoloji  Kliniği asistanlarından Dr. Pınar TUNCEL’ in TDUY gereğince yapması gereken 2 (iki) aylık Nükleer Tıp  rotasyonunu 2 ay süreyle Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

4- Tıbbi Patoloji Kliniği asistanlarından Dr. Ayşegül USLU Jinekopatoloji konusunda bilgi ve becerisini artırmak amacıyla 2 (iki) ay süreyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalında eğitim alması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

      5- 01.03.2011 tarihinde Psikiyatri Kliniğine asistan olarak göreve başlayan Dr. Ayşegül KERVANCIOĞLU’ un hazırlamış olduğu tezin tez jürisi tarafından eksik görülmesi nedeniyle asistanlık süresinin 6 (altı) ay uzatılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

6- 07.01.2013 tarihinde Acil Tıp Kliniğine asistan olarak göreve başlayan Dr. Ahu ÖZKAYA’ nın hazırlamış olduğu tezin tez jürisi tarafından eksik görülmesi nedeniyle asistanlık süresinin 6 (altı) ay uzatılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

      7- 09.07.2013-05.05.2016 tarihleri arasında Mevlana Üniversitesi Tıp Fakültesinde Patoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimi alan ve ÖSYM tarafından yapılan yeni yerleştirme sonucuna göre 09.05.2016 tarihinde Hastanemize Patoloji  asistanı olarak atanan Dr. Münire ÇAĞIN’ ın daha önceki asistanlık eğitiminin 15 (on beş) ayının şimdiki asistanlık eğitimine sayılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

8- 15.01.2014-02.04.2015 tarihleri arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  Patoloji Dalında uzmanlık eğitimi alan ve ÖSYM tarafından yapılan yeni yerleştirme sonucuna göre 03.04.2015 tarihinde Hastanemize Patoloji  asistanı olarak atanan Dr. Gülfidan ÖZTÜRK’ ün daha önceki asistanlık eğitiminin şimdiki asistanlık eğitimine sayılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

9- 20.06.2016 01.02.2017 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalında uzmanlık eğitimi alan ve ÖSYM tarafından yapılan yeni yerleştirme sonucuna göre 02.02.2017 tarihinde Hastanemiz Aile Hekimliğine asistan olarak atanan Dr. Merve KOÇ’ un Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesindeki ihtisası süresince yapmış olduğu dört aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum (01.07.2016-01.11.2016), bir aylık Kardiyoloji (01.11.2016-30.11.2016), bir aylık Göğüs Hastalıkları (01.12.2016-01.01.2017) ve bir aylık Genel Cerrahi (01.01.2017-31.01.2017) rotasyonlarını şu anda TDUY gereğince yapması gereken ilgili rotasyonlardan ve ihtisas süresinden sayılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

KARAR TARİHİ: 22.02.2017

KARAR NO: 2

             1- Nöroloji Kliniği asistanlarından Dr. Derya BAYRAK ERDEN’ in TDUY gereğince yapması gereken 3 (üç) aylık Çocuk Nörolojisi rotasyonunu 3 ay süreyle Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

2– Tıbbi Biyokimya Kliniği asistanlarından Dr. Alpaslan ÖZTÜRK’ ün TDUY gereğince yapması gereken 2 (iki) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonunu 2 ay süreyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

              3- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Berna TURHAN AKSOKU’ nun TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

4- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Pınar İÇEL’ in TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Dr Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

     

KARAR TARİHİ: 23.01.2017 

 KARAR NO: 1

             1- Acil Tıp Kliniği asistanlarından Dr. Memik Sedat YAĞLI’ nın TDUY gereğince yapması gereken  3 (üç) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonunu 3 ay süreyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

2– Acil Tıp Kliniği asistanlarından Dr. Orhan KILINÇ’ ın TDUY gereğince yapması gereken             1 (bir) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 1 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

             3-  Acil Tıp Kliniği asistanlarından Dr. Memik Sedat YAĞLI’ nın TDUY gereğince yapması gereken 1 (bir) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 1 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.  

              4- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Sidar ALTUNDAĞ’ ın TDUY gereğince yapması gereken         4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

5- Aile Hekimliği sözleşmeli asistanlarından (SAHU) Dr. Seyyide Ayşenur KUZUCU ÜŞÜMÜŞ’ ün TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

6- Aile Hekimliği sözleşmeli asistanlarından (SAHU) Nefise KÜÇÜK’ ün TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

7- Aile Hekimliği sözleşmeli asistanlarından (SAHU) Erhan BAŞTUĞ’ un TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

8- Aile Hekimliği sözleşmeli asistanlarından (SAHU) Yıldız YARDIMCI’ nın TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

             9- Aile Hekimliği sözleşmeli asistanlarından (SAHU) Latife SARAÇ’ ın TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört) aylık Kadın Hastalıkları ve Doğum rotasyonunu 4 ay süreyle Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

10- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Damla AYDEMİR’ in TDUY gereğince yapması gereken        5 (beş) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonunu 5 ay süreyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

11- Aile Hekimliği asistanlarından Dr. Reyhan TEKİN’ in TDUY gereğince yapması gereken 5 (beş) aylık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları rotasyonunu 5 ay süreyle Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

12- Tıbbi Patoloji Kliniği Asistanlarından Dr. Gülfidan ÖZTÜRK’ ün Jinekopatoloji konusunda bilgi ve becerisini artırmak amacıyla 2 (iki) ay süreyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalında eğitim görmesi için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

            13- 07.08.2016 tarihinde Nöroloji Kliniğine  asistan olarak göreve başlayan Dr. Serpil DURGUN’ un hazırlamış olduğu tezin tez jürisi tarafından eksik görülmesi nedeniyle asistanlık süresinin 6 (altı) ay uzatılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

14- 30.07.2012 tarihinde Nöroloji Kliniğine  asistan olarak göreve başlayan Dr. Hilal SELİM’ in hazırlamış olduğu tezin tez jürisi tarafından eksik görülmesi nedeniyle asistanlık süresinin 6 (altı) ay uzatılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

            15– 21.01.2013 tarihinde Dahiliye Kliniğine  asistan olarak göreve başlayan Dr. Fatih KIVRAKOĞLU’ nun hazırlamış olduğu tezin tez jürisi tarafından eksik görülmesi nedeniyle asistanlık süresinin 6 (altı) ay uzatılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

16- 29.01.2015- 27.05.2016 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart  Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında  uzmanlık eğitimi alan ve ÖSYM tarafından yapılan yeni yerleştirme sonucuna göre 21.11.2016 tarihinde Hastanemiz Aile Hekimliğine asistan olarak atanan Merve ÇERKEZOĞLU’ nun Çanakkale Onsekiz Mart  Üniversitesi Tıp Fakültesindeki eğitiminin şu anda TDUY gereğince yapması gereken 4 (dört)  Kadın  Hastalıkları ve Doğum rotasyonuna  ve asistanlık süresine sayılması için izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

17- Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde  asistan olarak görev yapan Dr. Enis MERT bilgi, beceri ve görgüsünü artırmak amacıyla 1 Nisan 2017 -30 Eylül 2017 tarihleri arasında Japonya Tokyo Showa Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Estetik Cerrahi Bölümünde eğitim almak isteği ve ücretsiz izin talebi oybirliği ile uygun görülmüştür.

18-     Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Yönetmeliği ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Uzmanlık Eğitimi Yönergesi gereğince Hastanemizde uzmanlık eğitimi gören ve eğitimlerinin ilk yarısını tamamlayan asistan doktorların ihtisasları çerçevesinde yapacakları tez çalışmaları ile ilgili tez konuları ve tez danışmanları belirlenmiş olup kurulumuzca oybirliği ile uygun görülerek aşağıda belirtilmiştir.

UZMANLIK SÜRESİNİN İLK YARISINI TAMAMLAYAN ASİSTANLARIN TEZ KONULARI VE TEZ DANIŞMANLARI
ADI  SOYADIKLİNİK ADIBAŞLAMA TARiHİBİTİŞ TARİHİEĞİTİM SORUMLUSUTEZ DANIŞMANITEZ KONUSU
Arzu SEMİZAcil Tıp02.01.201302.01.2017Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç.Dr.Seda Özkanİskemik İnme Hastalarında Geliş Kan Basıncı Değerlerinin Prognoza Etkisi
Ali ŞAHİNAcil Tıp02.09.201302.09.2017Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç.Dr. Engin Deniz ArslanPenetran Yaralanmaların Demografik Özellikleri
Memik Sedat YAĞLIAcil Tıp09.07.201309.07.2017Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç.Dr.Seda ÖzkanNonkardiyak Şikayetlerle Acil Servise Başvuran Hastaların Ekg’lerinin Değerlendirilmesi
Esra Özer ÜNALAcil Tıp04.09.201215.02.2017Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç.Dr.Umut Yücel ÇavuşAcilde Bel Ağrılarının Retrospektif İncelenmesi
Ahu KARSANDIAcil Tıp07.01.201307.01.2017Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç.Dr.Seda Özkan 

Acil Serviste Şikayete Yönelik Kısıtlı Muayene ile Tüm Sistemlerin Muayenesinin Karşılaştırılması

Orhan KILINÇAcil Tıp02.08.201302.08.2017Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç.Dr.Umut Yücel Çavuş    SCUBI-1 Düzeylerinin Akut Dvt’de Tanısal Değeri ve D-Dimer ile Karşılaştırılması
Uğur KAHVECİAcil Tıp10.01.201410.01.2018Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç.Dr.Seda Özkan 

Sepsis Şüphesi Olan ve Ya Tanısı Alan  Hastaların Kan Presepsin Düzeyi ile Klinik Prognozu Arasındaki İlişkinin Araştırılması

Ali HALICIAcil Tıp01.07.201401.07.2018Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç. Dr.Seda Özkan     KOAH Akut Atakta Eşlik Eden Enfeksiyon Tanısında Presepsinin Önemi
Şükrü HACI HATİPAcil Tıp10.07.201410.07.2018Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç. Dr. Ömer Faruk Demir         Vasküler Tip Başağrısında Metaklopramidin Etkinliğinin Araştırılması
İzettin HÜRAcil Tıp22.07.201422.07.2018Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç. Dr.Seda ÖzkanPnömoni Şiddetinin Belirlenmesinde Presepsinin Değeri
Burcu DOĞANAcil Tıp23.12.201423.12.2018Doç.Dr. Seda ÖZKANDoç. Dr. Engin Deniz ArslanKafa Travmalı Çocuklarda Optik Sinir Kılıf Çapının Beyin Bt Bulguları ile Karşılaştırılması
Satı YAYLAAile Hekimliği03.07.201403.07.2017Prof. Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLUProf. Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLU      KOAH-Anemi İlişkisi
Tuğba BAŞERAile Hekimliği25.08.201425.08.2017Prof. Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLUDoç. Dr.Cenk AYPAK   Hekimlerin Antihiperlipidemik Ajan Kullanımı Hakkındaki Bilgi, Tutum ve Davranış Modelleri
Mehmet APAYDINAile Hekimliği20.08.201420.08.2017Prof.Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLUDoç. Dr.Cenk AYPAK      Dışkapı Yıldırım Beyazıt E.A.H. Sağlık Çalışanlarının İnfluenza Aşısı Hakkındaki Bilgi, Tutum ve Davranışlarının Değerlendirilmesi
Yunus BEKTAŞAile Hekimliği07.07.201407.07.2017Prof. Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLUProf. Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLU       ICD 10 ve ICPC Kodlama Sistemlerinin Hastalık Prevelansı Üzerine Etkisi
Özge ÖZTÜRKAile Hekimliği31.12.201531.12.2018Prof. Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLUProf. Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLU    Dışkapı Yıldırım Beyazıt E.A.H. Aile Hekimliği Polikliniklerine Başvuran 35-60 Yaş Arası Kadınların Genel ve Algılanan Yaşam Kalitesi Düzeylerinin Karşılaştırılması
Çağla GÖÇEN ÖZDEMİRAile Hekimliği16.12.201416.12.2017Prof. Dr. Süleyman GÖRPELİOĞLUDoç. Dr.Cenk AYPAKMüziğin Terapötik Kullanımının Fibromiyalji Hastalarının Yaşam Kalitesine Etkisi
Muhammed Taha ESERBeyin Cerrahi30.07.201230.07.2017Prof. Dr. Behzat Rüçhan ErgünDoç. Dr. Hüseyin Hayri Kertmen    Tavşanlarda İskemi- Reperfüzyon Modelinde D Vitaminin Nöroprotektif Etkileri
Mehmet Ziya ÇETİNERBeyin Cerrahi09.07.201309.07.2018Prof. Dr. Behzat Rüçhan ErgünDoç. Dr. Mehmet Erhan TürkoğluRüptüre İntrakraniyal Anevrizmaların Retrospektif Analizi: 12 Yıllık Klinik Tecrübemiz
Betül YAMANBeyin Cerrahi02.01.201401.01.2019Prof. Dr. Behzat Rüçhan ErgünDoç. Dr. Mehmet Erhan Türkoğlu      Deneysel Olarak Tavşanlarda Subaraknoid Kanama Modelinde Decorinin Nöroprotektif Etkinliğinin Değerlendirilmesi
Ömer Selçuk ŞAHİNBeyin Cerrahi31.07.201431.07.2019Prof. Dr. Behzat Rüçhan ErgünDoç.Dr. Ahmet Metin ŞANLI   Deneysel Olarak Ratlarda Periferik Sinir Kesi İyileşmesinde Rat Amnion Zarının İyileşme ve Nöron Rejenerasyonu Üzerindeki Etkileri
Samet DİNÇBeyin Cerrahi13.08.201413.08.2019Prof. Dr. Behzat Rüçhan ErgünOp. Dr. Rafet Özay (Başasistan)Chiari Hastalarında Alt Kranial Sinir Bulguları
Ahmet GÜLMEZBeyin Cerrahi14.01.201514.01.2020Prof. Dr. Behzat Rüçhan ErgünDoç. Dr. Hüseyin Hayri KertmenTavşanlarda Subaraknoid Kanama Modelinde Mildronate’ın Vazospazm Üzerine Etkileri
Gökçen ÇELİKDermatoloji30.07.201202.02.2017Doç. Dr. Müzeyyen GÖNÜLDoç. Dr. Pelin KartalPsöriasis Hastalarında Kan Anti-Modifiye Sitruline Vimenti Antikor Düzeyleri
Fatmanur GÜÇYILMAZDermatoloji23.12.201323.12.2017Doç. Dr. Müzeyyen GÖNÜLDoç.Dr. Müzeyyen GÖNÜL        Rozasealı Hastaların Kan Viskozitesinin hastalık Şiddeti İle İlişkisi
İbrahim ÖZCANDermatoloji05.06.201305.06.2017Doç. Dr. Müzeyyen GÖNÜLDoç.Dr. Müzeyyen GÖNÜLKlinige Başvuran Psöriazislil Hastaların Retrospektif Değerlendirilmesi
Necip Enis KAYADermatoloji14.01.201414.01.2018Doç. Dr. Müzeyyen GÖNÜLDoç. Dr. Müzeyyen GÖNÜLPsoriasis ve Psoriatik Artritli Hastalarda Serum Human Beta Defensin Seviyeleri
Ahmet Tuğrul SUDermatoloji16.07.201416.07.2018Doç. Dr. Müzeyyen GÖNÜLDoç. Dr. Filiz CANPOLAT        Psoriasis Hastalarında Kan Viskozitesinin Hastalık Şiddeti İle İlişkisi
Gamze TAŞDermatoloji23.01.201523.01.2019Doç.Dr. Müzeyyen GÖNÜLUz. Dr.Bengü Çevirgen Cemil (Başasistan)Vitiligoda Hurpin Ve Katepsin-L Ekspresyonu
Dilek ERDİMEnfeksiyon Hastalıkları21.03.201128.04.2017Prof. Dr. İrfan ŞENCANUzm. Dr.Gönül Çiçek Şentürk (Başasistan) 

Karbapenem Dirençli Enterobactericeae Suşları İle Enfekte Hastaların Demografik Özellikleri Tedavileri ve Mortalitelerin Değerlendirilmesi

Gülnur KULEnfeksiyon Hastalıkları06.09.201221.02.2018Prof. Dr. İrfan ŞENCANProf. Dr. İrfan ŞENCAN 

Toplum Kökenli ve Nozokomiyal Menenjit Hastalarının Beyin Omurilik Sıvılarında İnterlökin Düzey Ölçümü,

Nesibe KORKMAZEnfeksiyon Hastalıkları05.09.201114.02.2017Prof. Dr. İrfan ŞENCANUzm.Dr.Yunus GÜRBÜZ 

Prostat Biyopsisi Öncesi Rektal Sürüntü Örneğinde Cipro Esbl Dirençlerinin Bakılması,Biyopsi Sonrası Komplikasyonların Değerlendirilmesi

Semanur KUZİEnfeksiyon Hastalıkları05.08.201105.02.2017Prof. Dr. İrfan ŞENCANProf. Dr. İrfan ŞENCAN 

2014-2015 Mevsimsel İnfluenza Sezonunda Türkiye Genelinde İnfluenza Olgularının İncelenmesi ve Mortaliteye Etki Eden Risk Faktörlerinin Belirlenmesi

Cuma UZFizik Tedavi           ve Rehabilitasyon10.01.201310.01.2017Uz. Dr. Fatma Aytül ÇAKCIDoç.Dr. Ebru KARACA UMAY 

Karpal Tünel Sendromlu Hastalarda Ultrasonografik Radyolojik ve Elektrofizyolojik Değerlendirme Yöntemlerinin Karşılaştırılması

Şükran GÜZELFizik Tedavi           ve Rehabilitasyon11.02.201311.02.2017Uz. Dr. Fatma Aytül ÇAKCIDoç.Dr. Ebru KARACA UMAY       Düşük Ayaklı Hemiplejilerde Fonksiyonel Elektrik Stimülasyonu ve Konvansiyonel Tedavinin Karşılaştırılması
Azize DANACIFizik Tedavi  ve Rehabilitasyon09.07.201309.07.2017Uz. Dr. Fatma Aytül ÇAKCIDoç. Dr. Ebru KARACA UMAY 

İnmeli Hastalarda Çok Erken Dönemde Yoğun Rehabilitasyon Tedavisinin Konvansiyonel Rehabilitasyon Prpgramı ile Karşılaştırılması

Oğuz DELİBAŞFizik Tedavi  ve Rehabilitasyon13.12.201313.12.2017Uz. Dr. Fatma Aytül ÇAKCIBaşasistan İbrahim GÜNDOĞDU    Parkinson Hastalarında Robotik Rehabilitasyon Uygulamasının Erken ve Geç Dönem Etkileri
Zeynep KIRAÇFizik Tedavi  ve Rehabilitasyon20.12.201320.12.2017Uz. Dr. Fatma Aytül ÇAKCIUz. Dr. Aslı CAN (Başasistan)   Akut-Subakut İnmeli Hastalarda EMG Tetkikli Biyofeedbock Stimülasyonun El Fonksyonları ve Yaşam Kalitesi Üzerine Etkileri
Ersin KAZANTAMATIFizik Tedavi  ve Rehabilitasyon23.12.201323.12.2017Uz. Dr. Fatma Aytül ÇAKCIUz. Dr.İbrahim GÜNDOĞDU (Başasistan)    Nörojenik Mesanede Elektrik Stümilasyonunun Etkisi
Zeynep Tuba BAHTİYARCAFizik Tedavi  ve Rehabilitasyon10.07.201310.07.2017Uz. Dr. Fatma Aytül ÇAKCIDoç.Dr. Emel EKŞİOĞLU 

Meme Kanseri İlişkili Lenfödem Üst Ekstremite Lenfödemi Tedavisinde Tek Başına Kompresyon Bandajı Yapılan Hastalarda Self Dranaj ile Birlikte Kompreyon Bandajı Uygulanan Hastaların Sonuçlarının Karşılaştırılması

Özgür SEVİMGenel Cerrahi20.12.201320.12.2018Prof. Dr. Metin AYDINUz. Dr. Şener BALAS (Başasistan)Akut Kolesıstıtlı Hastalarda Kolesistostomının Yeri
Ümit MERCANGenel Cerrahi18.01.201318.01.2018Prof. Dr. Metin AYDINDoç. Dr. Melih AKINCI 

Akut Apandisit Tanısında Alvorado Skorlamasına Bağlı Algoritmada Ultrasonografinin Etkisi; Bilgisayarlı Tomografi Kullanımında Azalma Sağlayabilirmi?

Selim TAMAMGenel Cerrahi12.08.201412.08.2019Prof. Dr. Metin AYDINDoç. Dr. Zafer ERGÜL       Laparoskopik ve Açık Kolon Cerrahisinin Onkolojik Sonuçlarının Değerlendirilmesi
Mehmet Şah BENKGenel Cerrahi31.12.201431.12.2019Prof. Dr. Metin AYDINUz. Dr. Engin ÖLÇÜCÜOĞLU (Başasistan) 

Laparoskopik Kolesistektomi Sonrası Komplikasyonlar; Tokyo Kılavuzu ile ACS-NSQIP Risk Hesaplamasının Karşılaştırılması

Merve YUMRUKUZGöğüs Hastalıkları14.01.201314.01.2017Prof. Dr. Bahar KURTProf. Dr. Bahar KURT        Fiberoptik Bronkoskopi Esnasında Transkütanöz Karbondioksit Ve Saturasyon İzlemi ve Değerlendirilmesi
Haluk Furkan ŞAHANKardiyoloji01.08.201201.02.2017Doç. Dr. Sadık AÇIKELDoç. Dr. Sadık AÇIKEL 

Kardiyovasküler Hastalıklar ve Obezitenin Sol Atrial Apendiks’in Anatomik Karakteristikleri ile İlişkisi

Engin ALGÜLKardiyoloji21.12.201221.06.2017Doç. Dr. Sadık AÇIKELUz. Dr. Hamza SUNMAN (Başasistan) 

Akut Koroner Sendrom Hastalarında Antiagregan Tedavilerin Elektrokardiyografik ve Ekokardiyografik Atrial Fibrilasyon Prediktörleri Üzerine Etkileri

Mehmet Ali FELEKOĞLUKardiyoloji07.01.201307.07.2017Doç. Dr. Sadık AÇIKELDoç.Dr. Ahmet AKYELİzole Koroner Arter Ektazisi İle Serum Soluble LR11 Seviyesi İlişkisi”
Şevket AKSOYKulak Burun Boğaz08.01.201308.01.2017Prof. Dr. M.Hakan KORKMAZUz.Dr.Kemal KESEROĞLU

Başasistan

 

Masteidektomi Yapılan Hastalarda Temporal BT’ deki Yumuşak Doku Dansitelerinin Karşılaştırılması

Mehmet Murat GÜNAYKulak Burun Boğaz15.07.201315.07.2017Prof. Dr. M.Hakan KORKMAZDoç. Dr. Güleser SAYLAM     İntermandibular Mesafenin Posterior Plikalar Arasindaki Mesafeye Oraninin Osas Uzerine Etkisi
Latif AKANKulak Burun Boğaz21.01.201421.01.2018Prof. Dr. M.Hakan KORKMAZProf. Dr. İstemihan AKINKohlear İmplant Hastalarinda Vestibuler Sistemin Vemp İle Degerlendirilmesi
Elif KAYAKulak Burun Boğaz06.09.201209.03.2017Prof. Dr. M.Hakan KORKMAZDoç. Dr. Murad MUTLULarenksin Skuamöz Hücreli Kanserlerinde Östrojen Reseptör Beta-2 (Erbeta2) Ekspresyonunun Varlığı, Lenf Nodu Durumu ve Konvansiyonel Parametrelerle İlişkisinin Araştırılması
Esra BOZKURTKulak Burun Boğaz14.07.201414.07.2018Prof. Dr. M.Hakan KORKMAZDoç.Dr. Güleser SAYLAMBaş Boyun Maligniteli Hastalarda 2.Primer Malignite Oranlari
Fatma AKSOY KHURAMİPatoloji26.12.201326.12.2017Prof. Dr. Murat ALPERProf. Dr. Murat ALPER 

Farklı Histolojik Derecelerdeki Prostat Adenokarsinomlarında Işık Mikroskopunda Verilen Gleason Skoru ile Farklı Format ve sıkıştırma Oranlarındaki Digital Göüntülerden Verilen Gleason Skorlarının Karşılaştırılması

Enis MERTPlastik Cerrahi28.01.201328.01.2018Prof.Dr. Ali Teoman TELLİOĞLUUz. Dr. Musa KELEŞ (Başasistan) 

Ratlarda Tendonun Prelamine Edilerek Tendon İyileşmesine Etkisinin Gösterilmesi

Gülsüm TEZCANPsikiyatri01.02.201301.02.2017Prof. Dr. Sibel ÖRSELUzm. Dr. Seher OLGA GÜRİZ (Başasistan)İki Uçlu Bozukluk Hastalarında Grup Psikoeğitiminin Hastalık Belirtileri, İçgörü, Tedavi Uyumu ve İşlevsellik Üzerine Etkilerinin Araştırılılması ve Rutin İzlem ile Karşılaştırılması
Fatih YIĞMANPsikiyatri09.07.201309.07.2017Prof. Dr. Sibel ÖRSELDoç. Dr. Kadir ÖZDELMajör Depresif Bozukluk Tanılı Hastalarda Hastalık Şiddeti, Klinik Özellikleri ile Otomatik Düşünceler ve İşlevsiz Şemalar Arasındaki İlişkinin İncelenmesi
Sadice TAŞDELENPsikiyatri11.12.201311.12.2017Prof. Dr. Sibel ÖRSELUz. Dr. Süheyla DOĞAN (Başasistan)Evlilik Problemi Yaşayan ve Yaşamayan Çiftlerde Bağlanma Stilleri ve Çift Uyumu Arasındaki İlişkinin İncelenmesi
Meltem Derya ERASANPsikiyatri11.12.201311.12.2017Prof. Dr. Sibel ÖRSELDoç. Dr. Akfer KARAOĞLAN KAHİLOĞULLARIÇocukluk Çağında Cinsel İstismar Öyküsü Olan Ergen ve Genç Erişkinlerde Psikopatoloji Ortaya Çıkması ile İlişkili Etmenler
Ayşegül ERAYMAN KERVANCIOĞLUPsikiyatri01.03.201124.05.2017Prof. Dr. Sibel ÖRSELUz. Dr. Süheyla DOĞAN (Başasistan) 

Evlilik Problemi Yaşayan ve Yaşamayan Çiftlerde akılcı Olmayan İnançlar ve Şemalarının Evlilik Uyumuna Etkisinin Karşılaştırılması Bağlanma Stilleri ve Çift Uyumu Arasındaki İlişkinin İncelenmesi

Telli KIRAÇPsikiyatri01.04.201501.04.2019Prof. Dr. Sibel ÖRSELDoç.Dr. Cebrail KISA 

Göç ve Psikiyatrik  Sorunlar

Önder ERASLANRadyoloji01.07.201401.07.2018Prof. Dr. Baki HEKİMOĞLUUz. Dr.  Onur  ERGUN (Başasistan) 

Karaciğer Kitlelerinin Malign/Benign Ayrımında Lİ-Rads(Liver İmaging And Reporting Data System) Klasifikasyon Sisteminin Etkinliğinin Değerlendirilmesi

Onur KARACİFRadyoloji04.02.201504.02.2019Prof. Dr. Baki HEKİMOĞLUUz. Dr.  Onur  ERGUN (Başasistan)Semptomatik ve Asemptomatik Hastalarda Karotis Arter Stentleme Sonrası Serebral Hemodinamik Değişikliklerin BT Perfüzyon Çalışmaları İle Değerlendirilmesi
Osman Fatih DOĞANTıbbi Biyokimya07.08.201211.02.2017Prof. Dr. İsmail TEMELProf. Dr. İsmail TEMELAynı Marka Ve Model Üç Farklıcihazdabazı Biyokimyasal Testlerin Aylık Ölçüm Belirsizlikleri
Alpaslan ÖZTÜRKTıbbi Biyokimya17.07.201319.07.2017Prof. Dr. İsmail TEMELProf. Dr. İsmail TEMELHastane Bilgi Sistemindeki Kayıtlı Hasta Sonuçlarından Koagülasyon Testlerinin Referans Aralıklarının Tayini
Figen Emine ALAYTıbbi Biyokimya24.12.201324.12.2017Prof. Dr. İsmail TEMELDoç. Dr. Gülfer ÖZTÜRKSerum Eritropoetin Düzeyleri Biyolojik Varyasyonu
Mehmet Çağlar ÇAKICIÜroloji24.12.201224.12.2017Prof. Dr. Abdurrahim İMAMOĞLUDoç. Dr. Hakkı Uğur ÖZOK2-4 cm Böbrek Taşlarında Tedavide Retrograd İntrarenal Cerrahi (RIRC) ve Perkütan Nefrolitotomi (PNL) Yöntemlerinin Karşılaştırılması
Muhammet Şahin YILMAZÜroloji13.01.201413.01.2019Prof. Dr. Abdurrahim İMAMOĞLUUz. Dr. Alper GÖK (Başasistan)RIRS Yapılan Hastalarda Tekrar RIRS yapılma Gereksinimini Etkileyen Faktörler

Başkan

Prof. Dr. Murat ALPER

                     Başkan Yardımcısı                                                                                                     Üye

           Pof. Dr. S. İbrahim AKDAĞ                                                                         Prof. Dr. B. Rüçhan ERGÜN

           SAUM  Eğitim Koordinatörü                                                                     Beyin Cerrahisi Eğitim Sorumlusu

                                                                                                                                  

                                 Üye                                                                                                                 Üye

             Doç. Dr. Kerim Bora YILMAZ                                                  Doç. Dr. Emel ÇADALLI TATAR

           Genel Cerrahi Eğitim Görevlisi                                                               KBB Eğitim Görevlisi

                                                                                                                                        (katılmadı)

                                  Üye                                                                                                                 Üye

             Doç. Dr. Jülide ERGİL                                                                            Doç. Dr. Sadık AÇIKEL

       Anesteziyoloji ve Rean. Eğitim Görevlisi                                               Kardiyoloji Eğitim Sorumlusu

                                                                                                                                         (katılmadı)

Paylaş