T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi

EL REHABİLİTASYONU ÜNİTESİ Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019

EL REHABİLİTASYONU ÜNİTESİ


‘El Hastalıkları ve Rehabilitasyonu’ polikliniği her Pazartesigünü 09.00-10.00 saatleri arasında El cerrahisi kliniği ile; salı günleri 10.30-12.00 saatleri arasında Plastik Cerrahi Kliniği ile Dışkapı E.A.H. F blok -1. Katta El Konsey polikliniğinde yapılmaktadır.
El Konsey polikliniğinde el-el bileği veya ön kolda tendon ve/veya sinir kesileri olan, tekrarlayıcı kullanıma bağlı el-el bileği tutulumu olan, el- el bileğini tutan enflamatuar veya dejeneratif hastalığı olan hastalar değerlendirilmektedir.

Ekip tarafından hasta için  gerekli tetkikler istenip, tanı konularak tedavisi planlanmaktadır. Hasta bireysel olarak ele alınarak, kısa ve uzun dönem hedefleri belirlenir;  fizik tedavi, egzersiz, ortez, protez, medikal tedavi, enjeksiyon gibi tedavi seçenekleri uygulanır. Tedavi sırasında ve sonrasında hasta yakından takip edilerek belirli aralıklarla kontrole çağrılır.

Paylaş